27. októbra 2021

Včelí poklad z domova

Máme na mysli med. Med ako sladkú tekutinu, ktorá má nielen úžasnú a rôznorodú chuť, ale aj liečivé účinky. Med ako najdôležitejší produkt, ktorý včely vyprodukujú. Je dôležité si uvedomiť čo nám príroda ponúka a ako jej ponuku vieme využiť. 

Včely z rodinnej farmy MEDAREŇ pracujú usilovne a využívajú lesy a lúky v regióne Požitavie – Širočina. Včelia farma kladie dôraz na vyprodukovanie vysoko kvalitných včelích produktov. V ich produktovom portfóliu nájdete široké množstvo medov, ochutených medov, medy s bylinkami, peľ, materskú kašičku a iné zdravé včelie produkty, ba dokonca si na včelej farme môžete užiť aj dýchanie včelieho vzduchu vo včelej saune, ktorá má výborné účinky na ľudský organizmus. 

Všetky výrobky si môžete ľahko a jednoducho zaobstarať z eshopu MEDAREŇ a dopriať si kvalitné slovenské produkty.

              

Jedným z chutných medov, nielen na základe nášho posúdenia je aj agátový med z farmy MEDÁREŇ.

Agátový med chutí nielen v Medárni, no takisto svojou kvalitou patrí na popredné svetové miesto.  Dôkazom kvality tohoto agátového medu sú aj medzinárodné ocenenia.

2018 – Bronzová medaila za agátový med na medzinárodnej súťaži APISLAVIA v Ruskej federácii.

2018 – Bronzová medaila za agátový med na medzinárodnej výstave AGRA v Slovinsku.

2017 – Získali sme titul Najobľúbenejší výrobca medu 2017.

2017 – Náš med sa dostal na Pápežský stolec k pápežovi Františkovi.

2016 – Bronzová medaila za agátový med v medzinárodnej súťaži APISLAVIA v Kazachstane.

V čom tkvie kvalita úspechu tohoto medu? Tento med ako sme spomínali pochádza z najčistejších prírodných oblastí lesov a lúk regiónu Požitavie – Širočina. MEDÁREŇ sa snaží pri práci so včelami dodržiavať veterinárne postupy a tie najprísnejšie hygienické normy.  Včelstvá  udržiavajú vo veľmi dobrom zdravotnom stave, aby dokázali maximálne využiť ponuku prírody.

Aký je vlastne agátový med?

Agátový med má harmonickú chuť, vôňu agátového kvetu, je sladký a jemný. Má dobré dezinfekčné účinky. Pri pravidelnom užívaní znižuje krvný tlak. Jeho konzumácia sa odporúča pri kašli, ale aj pri zažívacích ťažkostiach zapríčinených prekyslením žalúdka. Agátový med je svetlo slamovej až zlatožltej farby. Vďaka vysokému obsahu fruktózy kryštalizuje len veľmi pomaly.

Ak by ste radi ochutnali tento výnimočný med, odporúčame navštíviť www.medaren.sk.