7. decembra 2021

Naša motivácia

Už dosť!

 

Takto začínam svoj článok, aj keď týmto spojením sa väčšinou končí nejaká etapa. A predsa, u nás sa jedna skončila.

 

Všade okolo nás čítame, sledujeme aké nám ponúkajú výrobcovia výrobky, zdravé chutné potraviny, BIO potraviny. Zahlcujú nás tak veľa informáciami, ale čo je z toho skutočne pravda. Čo je naozaj zdravé, čo je naozaj BIO? Alebo platí to, že obal predáva? Téma BIO potraviny je tak obšírna, že sa jej budem venovať samostatne.

 

 

Rada vám priblížim ako to celé začalo. V tomto prípade neplatilo „za všetkým hľadaj ženu“ ale muža, môjho muža. Je to človek, ktorý rád číta, číta úplne všetko, vždy a všade. Priznávam, už mi to niekedy prekáža, pretože či raňajkuje, pozerá telku, či leží vo vani…stále číta. Pýtate sa čo? No úplne všetko, všetko čo nájde okolo seba a všetko kde sú nejaké písmenká. Aj tie najmenšie.

 

Číta nielen názov, zloženie, spracovanie, ale aj výrobcu, distribútora, ba dokonca asi aj čiarový kód.

 

Keďže potraviny sú najobšírnejšie výrobky, ktoré sa nachádzajú v našej domácnosti a manžel začal postupne študovať každé jedno zloženie výrobku, ktorý som bežne doteraz nosila z obchodu, sme zistili, že takmer všetko čo sme zvyčajne kupovali obsahuje strašne veľa nezdravých a „zbytočných“ surovín, ktoré nám len škodia. Vzhľadom na to, že sa výrazne zúžil sortiment výrobkov, musela som začať pátrať po alternatívach, resp. hľadať chuťovo rovnaké výrobky, akurát bez tých „zbytočnosti“ .

 

A tu nastal problém. Išli sme do potravín na bežný nákup, ktorý zvyčajne trval maximálne 30 minút a teraz nám trval 2 hodiny. Prečo? Začali sme študovať výrobky, ktoré sme si chceli kúpiť. Myslím bežné potraviny, ktoré kupujete určite aj vy…ako sú jogurty, syry, nátierky, vody, niečo sladké a podobne. Bola som zdesená, že som brala do rúk napr. jeden jogurt za druhým a nič iné som v zložení nenašla len modifikovaný škrob, gumy, zahusťovadlá…Dodávam, že sme vyberali výrobky približne z rovnakej cenovej kategórie. Tiež sa nám opäť potvrdilo, že nie všetko čo je drahé je dobré (ale to až v ďalšom článku).

 

Je obrovský problém nájsť výrobky, ktoré majú to správne zloženie a je zarážajúce, že z 10tich výrobkov nájdete 1, ktorý je fajn. Keďže je nereálne pri každom nákupe tráviť tak veľa času rozmýšľali sme, ako to uľahčiť nielen nám, ale aj vám ostatným (začínam si všímať, že nás je viacej, ktorí stojíme pri regáloch v obchode a študujeme). Radšej si rýchlo, zdravo nakúpme a ten ušetrený čas venujme deťom, rodine, priateľom.

 

Samozrejme o tom, ktoré potraviny sú zdravé, čo obsahujú je veľa dostupných informácií, avšak my sme sa rozhodli spracovať prehľadnejšie rozdelenie, pre ušetrenie množstva času nielen pre nás, ale aj pre vás, ktorí nás budete sledovať. Podotýkam, že rozdelenie a popis k výrobkom je podľa nášho subjektívneho pohľadu a nie na základe nejakého rozboru, či testovania. Postupne vám budeme prinášať výrobky, ktoré sú „nezdravé“ a tie „zdravšie“. Budete mať všetko na jednom mieste a už si pôjdete nakúpiť len tie, ktoré sú TOP (podľa našich kritérií). Tie nájdete aj v sekcii „TOP“ na našej stránke.

 

Sledujte nás a začnite sa aj vy stravovať zdravšie, veď si „platíme“ za svoje zdravie, kupujeme ich pre seba.