27. októbra 2021

Keď má džem tú pravú chuť

Džem, sladká nátierka, nielen pre deti, ale aj dospelých. My sme mali možnosť ochutnať chutné, kvalitné džemy spoločnosti RISO-R, radu V*G*J* produktov z menej používaných, ale zdravých druhov ovocia, ktoré boli pripravené šetrným spôsobom bez chémie a repného cukru. Chuť nátierok je naozaj výborná, či už je to chuť drienky, rakytníka, čučuriedky, šípky či busnice.

Spoločnosť RISO-R predstavila minulý rok mimoriadnu radu ďalších chutných džemov Mojko. Ide o 100 % ovocné džemy, bez akýchkoľvek konzervantov, farbív, cukrov, či umelých aróm. Džemy nie sú vôbec presladené, majú príjemnú sladkastú chuť.

Rimavskosobotská tradícia

Spoločnosť RISO –R patrí medzi najvýznamnejšie firmy v Rimavskej Sobote. Vznikla v roku 2005 a nadviazala na tradíciu konzervárne, založenej v roku 1902. V súčasnosti sa RISO zaoberá výrobou džemov, lekvárov a ovocných nátierok a je jediným producentom tohto sortimentu na Slovensku. Jej výrobky putujú do všetkých kútov Slovenska, na pulty najdôležitejších predajných sietí. RISO je rodinná firma, ktorá nielen ctí históriu, ale zároveň kráča s dobou a aj preto spája tradičné receptúry s modernými technológiami. Džemíky Mojko sú toho dobrým príkladom.

Kto však sú Mojkovia? Sú to Dado, Mani, Kika a Meri.

S Manim nič nie je problém. Na svet sa pozerá cez ružové okuliare a preto mu všetko ide, tak nejak, od ruky. Síce za sebou sem-tam nechá spúšť, ale má super kamošov, ktorí mu to radi odpustia.

Dado je hlavička alebo ako sa dnes hovorí „geek“. Všetko vie a čo nevie, na to príde. Okrem toho, že má supermozog, miluje všetko ovocné. Aby si svoje mozgové závity zamestnal, vyvíja momentálne kolobežku na jahodový pohon.

Meri je super kamarátka. Je vždy tam, kde treba pomôcť. Na ostatných Mojkov dáva pozor, rada im chystá všakovaké dobroty a sleduje, aby sa zabávali tak, aby si neublížili.

Treba na potoku postaviť hrádzu, chytiť motýľa alebo vyliezť na tamten strom? Na to je tu Kika. Vždy 100% nabitá energiou a stále v dobrej nálade. Je to dievča z prírody, rovnako ako džemy, ktoré tak miluje.

Cena z medzinárodnéhoveľtrhu do RimavskejSoboty

 

Rimavskosobotská potravinárska firma RISO-R  získala so svojimi ovocnými nátierkami Mojko ocenenie na medzinárodnom veľtrhu DanubiusGastro 2018. Detské ovocné nátierky Mojko uspeli v medzinárodnej konkurencii a zaradili sa k ďalším desiatim oceneným gastronomickým produktom.

Špeciálne pre deti

Spoločnosť RISO-R  predstavila mimoriadnu radu džemov len minulý rok. Ovocné nátierky si v krátkom čase našli svoju klientelu a koncom januára prišlo aj prvé ocenenie zo strany odborníkov potravinárskeho priemyslu. „Džemíky Mojko sú jediné 100% ovocné nátierky na Slovenskom trhu, určené hlavne pre deti a samozrejme aj zdravo sa stravujúcich zákazníkov. Vyrábame ich v štyroch príchutiach – marhuľa, jahoda, čučoriedka a malina,“ hovorí o ocenenom produkte obchodný riaditeľ firmy Michal Demeter. Džemy neobsahujú žiadne konzervačné látky, farbivá, umelé arómy ani pridaný repný cukor . „Aj preto sú ideálne pre detského spotrebiteľa,“ dopĺňa Michal Demeter.